Blog
Gry edukacyjne Akademii Umysłu to zabawy dające radość oraz ćwiczenia mózgu - łatwe zapamiętywanie, koncentracja uwagi i szybkie czytanie. Sprawdź jak szybko się uczyć

Poznaj, jak skutecznie się uczyć - wejdź do świata Akademii Umysłu®

Nowoczesne programy edukacyjne,
które gwarantują owocną naukę i stały rozwój

Pomyśl o treningu umysłu jako fascynującej zabawie, dzięki której odkrywasz nowe obszary swojego mózgu… Trening mózgu w formie nowoczesnych gier edukacyjnych to rozkosz dla szarych komórek. Gry edukacyjne są niepowtarzalnym sposobem, aby trenować zapamiętywanie czy opanować koncentrację uwagi. Zaprzyjaźnij się z Akademią Umysłu®, aby przekonać się, że rozwijanie inteligencji jest możliwe w każdym wieku.

Zobacz, jak Akademia Umysłu® może pomóc w codziennym życiu

Sztuka zapamiętywania do opanowania

Ćwiczenia umysłu z programami PAMIĘĆ z serii Akademia Umysłu® już od 10 lat ułatwiają życie tysiącom ludzi. Podobnie jak inni zapomnij o problemach z zapamiętywaniem haseł czy loginów do kont. Ciesz się dobrym samopoczuciem i ogranicz stres wywoływany przez problemy z pamięcią.

Czytaj więcej o zapamiętywaniu >
Sztuka zapamiętywania
Sztuka zapamiętywania

Koncentracja uwagi – otwórz wrota do rozwoju

Jeśli choć raz pomyślałeś sobie: Skup się! , to znak, abyś zadbał o swoją koncentrację uwagi. Pomogą Ci w tym gry edukacyjne KONCENTRACJA. Umiejętność skupiania się to nie tylko problem małych dzieci, ale także młodzieży, dorosłych czy nawet osób starszych. Walcz o sprawność Twojego mózgu.

Poznaj zalety treningu koncentracji >

Szybkie czytanie to nie mit !

Czytanie to podstawowa umiejętność w życiu każdego człowieka bez względu na wiek. Szybko i ze zrozumieniem – tak chciałby czytać każdy z nas. W tajemnice nauki szybkiego czytania wprowadzą Cię gry edukacyjne SZYBKIE CZYTANIE z serii Akademia Umysłu®.

Zobacz, jak opanować szybkie czytanie >
Sztuka zapamiętywania
Sztuka zapamiętywania

Kompleksowe ćwiczenie mózgu

Przyjemne z pożytecznym dla dobra Twojego mózgu – czyli pakiet gier edukacyjnych z serii Akademii Umysłu®. Najlepsze efekty osiągniesz podczas treningu wszystkich obszarów Twojego umysłu. Metody koncentracji, techniki zapamiętywania oraz tajniki szybkiego czytania w jednym zestawie.

Odkryj zestawy gier edukacyjnych >

Eksperci o Akademii Umysłu®

(...) Szczególne korzyści z korzystania z programów odniosą uczniowie, studenci, aktywne zawodowo, ale i uczące się osoby dorosłe, a także seniorzy, cierpiący na związane z wiekiem osłabienie pamięci, funkcji uwagi czy spadek tempa czytania.”

dr Przemysław Bąbel

Uniwersytet Jagielloński
Instytut Psychologii, Zakład Psychologii Ogólnej.

Te programy mają wielkie szanse, aby stać się przebojem na rynku programów edukacyjnych. Dlaczego? Ponieważ są bardzo dobrym przykładem tego, że dobrze opracowany pomysł, przyjazny interface, przejrzysta forma i estetyka mogą z powodzeniem konkurować ze skomplikowanymi grami (...)”

dr Dorota Chmielewska- Łuczak

Uniwersytet Wrocławski,
Instytut Psychologii, Zakład Psychologii Rozwoju.

(...) Urozmaicone wciągające zadania i ćwiczenia pamięciowe pokazują praktyczne aspekty dwóch najważniejszych praw kreatywnego uczenia się: im więcej wiesz, tym więcej możesz zapamiętać i co sam stworzysz, nie zapomnisz. Tak, nauka może być zabawą! Problem pamięciowy nie istnieje...”

Marek Szurawski

Autor wielu publikacji i warsztatów dot. technik pamięci i rozwoju osobistego, dziennikarz.