Blog
Recepta na problemy z koncentracją

Recepta na problemy z koncentracją!

Często zdarza się, że starasz skupić się na czymś, ale Twoje myśli uciekają i zaczynasz bujać w obłokach? Koncentracja uwagi czyli umiejętność skupiania się na zadaniu jest niezwykle ważna w codziennym życiu: od czytania, przez naukę języków obcych, po prowadzenie samochodu. Problemy z koncentracją powodują, że działamy wolniej i mniej skutecznie, a dodatkowo często popełniamy proste błędy. Naukowcy potwierdzają także, że bez koncentracji uwagi zapamiętanie czegokolwiek jest praktycznie niemożliwe.

Akademia Umysłu® - skuteczny trening koncentracji uwagi

Myślisz, że koncentracja to ciężka i trudna do opanowania umiejętność, która wiąże się z ogromnym wysiłkiem? Nic bardziej mylnego! Na szczęście koncentracja uwagi to kwestia treningu! Już dziś rozpocznij trening koncentracji i zobacz, jak szybko się uczyć z Akademią Umysłu®. Programy edukacyjne KONCENTRACJA 1 i KONCENTRACJA 2 z serii Akademia Umysłu® zawierają skuteczne ćwiczenia koncentracji i pamięci. Poświęć na trening umysłu codziennie kilkanaście minut i obserwuj zdumiewające efekty.

Rozwój umysłu

Korzyści z treningu koncentracji z Akademią Umysłu® - sprawdź, co zyskasz!

Uczysz się

Uczysz się, studiujesz?

 • Uczysz się do klasówki, egzaminu materiału, który wydaje Ci się nudny bądź zbyt trudny? Łapiesz się na tym, że zamiast się uczyć znowu włączyłeś Facebook!” – programy edukacyjne KONCENTRACJA nauczą Cię umiejętności skupienia na zadaniu. Szybciej opanujesz materiał bez rozpraszania się dodatkowymi bodźcami.

 • Myślisz, że jesteś roztrzepany lub zdolny, ale leniwy ? – naucz się koncentrować na zadaniach, a okaże się, że uczysz się szybciej i więcej pamiętasz.

 • Ile razy zdarzyło Ci się, czytać kilka razy to samo i dalej nic nie pamiętałeś? – ćwiczenia koncentracji pokażą Ci, jak eliminować czynniki, które Cię rozpraszają (np. hałas z ulicy, głośna muzyka). Szybsza i skuteczniejsza nauka to więcej czasu na hobby i spotkania ze znajomymi.

 • Przysypiasz, zapadasz w drzemkę na zajęciach? – nie daj się pokonać znużeniu. Koncentracja uwagi pomoże Ci zapamiętać więc informacji z zajęć, a dzięki temu nauka w domu nie będzie już tak długa.

Rozwiń>
Zwiń>
Szukasz pracy?

Pracujesz, szukasz pracy?

 • Rozprasza Cię praca w kilku programach naraz, odrywanie się od zadania ? – dzięki ćwiczeniom koncentracji te problemy przestaną Cię dotyczyć.

 • Stresujesz się, bo zadanie znów powinno być wykonane na wczoraj? – trening umysłu da Ci większą pewność siebie. Stres będzie Cię mobilizował, a Ty skupisz się bez problemu na zadaniu i szybko je wykonasz.

 • Zdarzyło Ci się wysłać email do niewłaściwej osoby? Zapomniałeś o spotkaniu? – nic dziwnego! Pracownicy mają coraz więcej obowiązków a jednocześnie wzrasta liczba narzędzi pracy, które powodują trudności z utrzymaniem uwagi na zadaniu. Trening koncentracji uwagi pomoże Ci radzić sobie z natłokiem zadań i zapamiętywaniem.

 • Koncentracja uwagi pomoże Ci osiągać lepsze wyniki w pracy, które staną się świetnym argumentem przy staraniach o awans czy podwyżkę.

Rozwiń>
Zwiń>
Aktywny senior

Chcesz być aktywnym seniorem?

 • Z wiekiem obserwujesz wolniejsze kojarzenie czy problemy z koncentracją uwagi ? – nie pozwól, aby Twój umysł przeszedł na emeryturę. Ćwiczenie koncentracji pomoże Ci utrzymać umysł w dobrej formie.

 • Pamiętasz doskonale, co wydarzyło się 30 lat temu, ale masz problem z przypomnieniem, gdzie położyłeś portfel czy okulary? – stale dbaj o swoją sprawność umysłową. Dzięki regularnym ćwiczeniom problemy z zapamiętywaniem i brakiem skupienia staną się przeszłością.

 • Obserwujesz u siebie lub swoich znajomych problemy z orientacją w przestrzeni? – to także może być wynik braku koncentracji uwagi. Pokonaj je dzięki treningowi umysłu z programem KONCENTRACJA.

 • Dzieci, wnuki, przyjaciele zasypują Cię ogromem informacji? – jeśli chcesz je wszystkie zapamiętać, zadbaj o skupienie uwagi. Ćwicz umiejętność koncentracji i ciesz się zdrowiem swojego umysł. Zaskocz innych swoją pamięcią !

Rozwiń>
Zwiń>

Skuteczne programy edukacyjne KONCENTRACJA 1 i KONCENTRACJA 2

Sprawdzone metody i ćwiczenia, które rozwiną i wzmocnią Twoją umiejętność skupienia uwagi. Ćwiczenia są nie tylko skuteczne, ale stanowią też ciekawą i przyjemną formę spędzania czasu.
Dostępne są dwie niezależne edycje tych programów. Są równorzędne pod względem trudności. Nie jest ważne, od której części zaczniesz. Jak ćwiczyć z programami KONCENTRACJA?:

 • Każdy program zawiera kilkanaście specjalnie opracowanych ćwiczeń.

 • Ustawisz odpowiedni dla siebie poziom trudności – dostosujesz trening do swojego wieku i umiejętności.

 • Proste i przyjemne poruszanie się po programie – rozpoczniesz naukę bez obaw, nawet jeśli nie masz doświadczeń w obsłudze podobnych programów.

 • Zaprosisz do treningu rodzinę i znajomych. Program rejestruje wyniki wszystkich graczy.

 • Podczas treningu koncentracji skorzystasz z gotowych planów ćwiczeń: wybierzesz tryb Użytkownika – (program sprawdza Twoje możliwości) lub tryb Nauki (zapamiętuje wyniki i ocenia postępy oraz tworzy plan ćwiczeń).

Kompetencje KONCENTRACJA 1 KONCENTRACJA 2
Rozwój zdolności spostrzegania szczegółów i szybkiego reagowania na zmieniające się warunki.
Nauka szybkiego liczenia, konstruktywnego myślenia oraz rozwój intuicji i zdolności szacowania.
Usprawnienie wzroku w odnajdywaniu szczegółów.
Poprawa szybkości wykonywania operacji arytmetycznych w pamięci.
Rozwój spostrzegawczości i uwagi wzrokowej.
Usprawnienie zdolności logicznego myślenia.
Nauka wykorzystywania mnemotechnik, czyli strategii ułatwiających zapamiętywanie.
Nauka konstruktywnego rozwiązywania problemów.
Doskonalenie umiejętności analizowania bodźców i informacji.
Ćwiczenie umiejętności wnioskowania i dedukcji.
Rozwój umiejętności planowania i wydajnej organizacji czasu.
Nauka umiejętności wyboru między alternatywnymi sposobami rozwiązywania problemu.

Rozpocznij trening koncentracji

Poznaj nasze gry edukacyjne i pokonaj problemy z koncentracją. Zagraj za darmo i przekonaj się, że nasze ćwiczenia to świetna zabawa.

Rozplącz linie

Na ekranie widać punkty połączone liniami. Przeciągnij punkty tak, aby linie nie przecinały się. Ćwiczenie rozwija spostrzegawczość oraz zdolność rozwiązywania problemów.

Rozplącz linie

Zagraj

Na ekranie zobaczysz punkty połączone liniami. Klikając w punkty, przeciągnij je tak, aby linie nie przecinały się. Po każdej próbie kliknij Dalej.

Powodzenia!!