Gry edukacyjne hitem tegorocznych świąt

Gry edukacyjne to trafiony prezent dla dziecka

Zbliżające się Mikołajki i Boże Narodzenie stanowią ogromne wyzwanie dla rodziców. Jeżeli już jakiegoś czasu intensywnie zastanawiasz się nad niespodzianką dla swojego dziecka, która nie tylko bawi, ale i uczy, to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję.

 
Badania rynkowe firmy Deloitte wskazują, iż dorośli na prezenty świąteczne dla dzieci wybierają głównie zabawki wspomagające rozwój. Aż 30% badanych osób zadeklarowało, że ich dzieci pod choinką znajdą m.in. gry edukacyjne.

 

Badania te jednoznacznie wskazują, iż Polakom bardzo zależy, by prezent dla dziecka był mądry, pomysłowy i posiadał walor edukacyjny. A jakie zatem zabawki mogą przyczynić się do rozwoju umysłu naszych pociech? Pedagodzy jednym tchem wymieniają tutaj gry edukacyjne, gry konstrukcyjne (różnego rodzaju klocki), tangramy (rodzaj puzzli) oraz planszówki.

 

Dlaczego komputerowe gry logiczne to właściwe prezenty dla dzieci?

 

Edukacja sama w sobie nie jest atrakcyjna dla dziecka. Dzieciom zaczyna się podobać w momencie, gdy nauka zyskuje interesującą oprawę. Dobra zabawka edukacyjna musi nie tylko uczyć i rozwijać, ale przede wszystkim bawić.

 

To, co bawi dzisiejsze dzieci i młodzież, to zabawki elektroniczne lub komputerowe. W dzisiejszych czasach nawet czterolatki potrafią posługiwać się myszką i klawiaturą, a dla dzieci w wieku szkolnym komputer to już chleb powszedni. By prezent na gwiazdkę zdobył zainteresowanie zarówno kilkulatka, jak i nastolatka, powinien być multimedialny.

 

Komputerowe gry edukacyjne, oprócz nowoczesnej formy mają również inną zaletę – są o wiele bardziej ciekawe niż np. gry planszowe. Dzięki połączeniu tekstu z dźwiękiem i animacją, nauka podczas wykonywania ćwiczeń jest przyjemniejsza, a tym samym i efektywniejsza. Gra edukacyjna posiada przy tym większe możliwości rozwojowe dla dziecka. Ze względu na różnorodność zadań, może pogłębiać wszechstronne umiejętności np. koncentracji, pamięci, uwagi, analizy czy kojarzenia. Ogromną zaletą komputerowych gier logicznych jest to, że nie wymagają udziału większej ilości osób. Rozwiązywanie ćwiczeń, pokonywanie kolejnych etapów i zdobywanie punktów jest uzależnione tylko od chęci dziecka, które nie musi czekać, aż ktoś z domowników znajdzie czas, by z nim pograć.

 

Jaka powinna być dobra gra edukacyjna?

 

Dobre komputerowe gry dla dzieci muszą przede wszystkim być dostosowane do wieku graczy. Gra nie powinna nudzić zbyt banalną formą ani zniechęcać zbyt wysokim poziomem zadań. Właściwym przykładem może tu być gra Akademia Umysłu, w której wersja „JUNIOR” jest dostosowana do wieku 5-9 lat.

 

Dzięki pomocy lektora grać mogą również dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać! Odbywa się to dzięki pomocnej i sympatycznej tablicy Tabi, która w przyjemny i prosty sposób prowadzi dziecko przez cały program. Już od samego początku wyjaśnia, co trzeba zrobić, aby rozpocząć grę, jak samemu zmienić ustawienia, a dodatkowo chwali za postępy.
Dobra gra to także taka, która dostarcza udanej zabawy, przemycając treści edukacyjne albo ćwicząc ważne umiejętności. Programy z serii Akademia Umysłu JUNIOR (POL-ANG) to przykład na rozrywkę i naukę w jednym – pobudzają wyobraźnię, uczą koncentracji i pogłębiają pamięć.

 

Na jej dobrą ocenę wpływa też fakt, że nie ma w niej przemocy, jest przyjazna dzieciom, a dzięki wesołej oprawie graficzno-dźwiękowej łatwo zdobywa ich zainteresowanie. Urozmaicone zadania zebrane w częściach tematycznych (Wiosna, Lato, Jesień, Zima) pozwalają na niesłabnące zaangażowanie w grę. To wszystko sprawia, że jest to bardzo pożądany prezent dla dziecka, zarówno na Mikołajki, jak i Boże Narodzenie.
Ponadto zawarty w programach moduł językowy, umożliwia dziecku grę w 2 językach: po polsku i angielsku. Dzięki temu, że w angielskiej wersji językowej znajdują się treści znane już dzieciom w języku polskim, mają one możliwość szybko i łatwo nauczyć się ich znaczenia w nowym języku. Dzieci osłuchują się z modelowym angielskim przy okazji ćwiczeń pamięci i koncentracji.

 

O tym, jaką radość gry Akademia Umysłu JUNIOR (POL-ANG) sprawiają dzieciom można przekonać się, zapraszając je na Plac Zabaw Juniora – czyli nowy bezpłatny serwis przeznaczony dla dzieci, zawierający takie atrakcje, jak: wybrane gry edukacyjne, rebusy, kolorowanki czy komiksy.

 

 

UWAGA! Dla wszystkich naszych subskrybentów przygotowaliśmy niespodziankę:

RABAT 30% na wszystkie programy z serii:
– Akademia Umysłu JUNIOR (POL-ANG),
– Akademia Umysłu PAMIĘĆ-KONCENTRACJA-SZYBKIE CZYTANIE,
– Gry Świata.

Promocja trwa TYLKO 5 dni (1-5 grudnia 2016).
Jeżeli jeszcze nie prenumerujesz naszego newslettera koniecznie zapisz się już dziś! Czekają niespodzianki i duża dawka praktycznej wiedzy!

 

Dołącz do newslettera >

 

PODZIEL SIĘ

Udostępnij: Wydrukuj wpis

ILOŚĆ KOMENTARZY (0)

 Pozostało znaków