Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/bisformat/domains/akademia-umyslu.pl/public_html/blog-core/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Praktyczne ćwiczenie koncentracji: POCIĘTY KWADRAT | AU Blog

Praktyczne ćwiczenie koncentracji: POCIĘTY KWADRAT

Ćwiczenie na koncentrację

W dzisiejszym poście odkryjemy znaczenie inteligencji przestrzennej, a także zachęcimy Was do sprawdzenia swoich umiejętności w multimedialnej grze edukacyjnej, przeznaczonej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wyobraźnia wizualno – przestrzenna jest bardzo ważną umiejętnością, która kiedyś pomagała człowiekowi przetrwać, a dziś pomaga nam w wielu życiowych sytuacjach. Korzystamy z niej na co dzień, np.: aranżując wnętrze czy podczas wycieczek w terenie albo zwiedzania nowego miasteczka, kiedy szukamy właściwej drogi powrotnej – musimy wtedy wyobrazić sobie naszą trasę jakby z lotu ptaka.

Człowiek posiada zdolność do wyobrażania sobie nie tylko tego, co aktualnie spostrzega, ale może przedstawić w swojej wyobraźni właściwie każdą rzecz, o której pomyśli.

Osoby z rozwiniętą inteligencją przestrzenną potrafią w myślach dokonać rotacji przedmiotów, myślą obrazami i tworzą w umyśle różne wizerunki rzeczywistości. Przyjemność sprawia im rozkręcanie i składanie elementów w jedną całość.

Ponadto są to osoby wyjątkowo wrażliwe na szczegóły. Mają bardzo dobrze wykształconą wyobraźnię, dużo rysują a swoje pomysły przedstawiają w sposób graficzny w formie wykresów, tabel, schematów czy map myśli. Wyobraźnia przestrzenna ułatwia także rozwiązywanie wielu zadań z matematyki.

Dzieci o rozwiniętej inteligencji wizualno – przestrzennej mają bogatą wyobraźnię: świetnie radzą sobie z układankami, klockami i zabawkami konstrukcyjnymi. Dlatego rozwój tej inteligencji należy wspierać wszelkimi możliwymi sposobami już od wczesnego dzieciństwa, np. zachęcając dziecko do plac plastycznych, układania puzzli czy inicjując wspólne zabawy klockami, np. LEGO.

Warto także uczyć się wyobrażać sobie przedmioty w innym położeniu albo patrzeć na nie z innej perspektywy. Taka umiejętność pozwoli nam w przyszłości, np.: łatwiej znaleźć alternatywną trasę, kiedy w drodze do pracy trafimy na remont drogi.

Wybitną inteligencją wizualno – przestrzenną odznaczają się: malarze, architekci, rzeźbiarze, nawigatorzy, szachiści, przyrodnicy, chirurdzy, fizycy teoretyczni, stratedzy wojenni oraz twórcy gier komputerowych!

 

 

A teraz czas na praktyczne ćwiczenie – poznajcie grę edukacyjną POCIĘTY KWADRAT

pochodzącą z programu Akademia Umysłu KONCENTRACJA 2.

Co zyskujesz wykonując to ćwiczenie?

Ćwicząc doskonalisz umiejętność myślenia przestrzennego oraz wyobraźnię, a także kompetencje związane z rozwiązywaniem problemów o charakterze wizualnym. Uczysz się szybko podejmować decyzje, a także na bieżąco korygować błędnie podjęte kroki. Ponadto poprawisz umiejętność szybkiego wykonywania operacji przestrzennych w myślach, a także pozytywnie wpłyniesz na swój refleks.

Instrukcja gry: 

Po prawej stronie ekranu zobaczysz ramkę o kształcie kwadratu. Po lewej znajdują się kolorowe lub, na wyższych poziomach, monochromatyczne fragmenty. Twoim zadaniem jest pookładać je w taki sposób, by wszystkie zmieściły się w ramce tworząc kwadrat.

 

Zaciekawiony? Nigdy nie miałeś szansy sprawdzić się
w specjalnym ćwiczeniu na inteligencję wizualno – przestrzenną?

Już dziś zagraj za darmo i przekonaj się, że nasze ćwiczenia to świetna zabawa i efektywny trening w jednym.

Skoncentruj się i podejmij wyzwanie!

Pocięty kwadrat

Na ekranie widać rozsypane elementy, które są fragmentami pustego kwadratu z prawej strony. Przeciągając elementy wypełnij kwadrat. Ćwiczenie doskonali zdolność syntetyzowania bodźców wzrokowych.

Pocięty kwadrat

Zagraj

Kwadrat rozsypał się na wiele części. Przeciągnij rozrzucone elementy w oznaczony z prawej strony obszar tak, aby ponownie złożyć kwadrat.
Zwróć uwagę, że na najtrudniejszym poziomie dodatkowo można obracać zaznaczony element, klikając w strzałki umieszczone pod wyznaczonym polem.
Po każdej próbie kliknij Dalej.

Powodzenia!!

PODZIEL SIĘ

Udostępnij: Wydrukuj wpis

ILOŚĆ KOMENTARZY (0)

 Pozostało znaków