Praktyczne ćwiczenie koncentracji: ROZPLĄCZ LINIE

Ćwiczenie koncentracji

Zapewne nie raz zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy ludzie potrafią się szybko skoncentrować, a innym przychodzi to z wielkim trudem? Pomyśl, jak często powtarzasz sobie: skup się! Jednak Twoje myśli nadal błądzą, a zaplanowane wcześniej zadania zostają niezrealizowane.

 

Zastanawiasz się, czy oraz jak możesz skutecznie rozwiązać problemy z koncentracją?

 

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Umiejętność koncentracji uwagi można ćwiczyć i dodatkowo, jest to przyjemne oraz ekscytujące zadanie.

 

Dziś przedstawiamy jeden z wielu sposobów walki z problemami z koncentracją – specjalnie opracowanie gry multimedialne z serii Akademia Umysłu KONCENTRACJA 1 i KONCENTRACJA 2.

 

  • Każda z nich zawiera kilkanaście specjalnie opracowanych ćwiczeń, które rozwiną i wzmocnią Twoją umiejętność skupienia uwagi.
  • Do wyboru są dwie niezależne edycje tych programów, które są równorzędne pod względem trudności. Nie jest ważne, od której części zaczniesz.
  • Poruszanie po programie jest proste i przyjemne. Podczas treningu skorzystasz z gotowych planów ćwiczeń lub sam będziesz mógł zmieniać ustawienia, aby testować możliwości swojego umysłu.

 

Poniżej prezentujemy ćwiczenie pochodzące z programu Akademia Umysłu KONCENTRACJA 2 – ROZPLĄCZ LINIE.

 

Co zyskujesz wykonując to ćwiczenie?

W psychologii mówi się o dwóch sposobach uczenia: pamięciowym i problemowym. Pierwszy – polega na mechanicznym powtarzaniu uczonych treści, drugi natomiast – wymaga ich zrozumienia, a tym samym zaangażowania procesów myślowych. Uczenie się na podstawie rozwiązywania problemów prowadzi do szybszego i trwalszego zapamiętywania.

Prezentowane ćwiczenie rozwija spostrzegawczość oraz zdolność rozwiązywania problemów.

 

Instrukcja gry:

Na ekranie widać punkty połączone liniami. Klikając w punkty, należy przeciągnąć je tak, aby linie nie przecinały się. Po każdej próbie kliknij Dalej. Powodzenia!

 

Zaciekawiony? Nigdy nie miałeś szansy sprawdzić się w specjalnym ćwiczeniu na koncentrację?

 

Już dziś ZAGRAJ ZA DARMO i przekonaj się, że nasze ćwiczenia to świetna zabawa.

 

Rozplącz linie

Na ekranie widać punkty połączone liniami. Przeciągnij punkty tak, aby linie nie przecinały się. Ćwiczenie rozwija spostrzegawczość oraz zdolność rozwiązywania problemów.

Rozplącz linie

Zagraj

Na ekranie zobaczysz punkty połączone liniami. Klikając w punkty, przeciągnij je tak, aby linie nie przecinały się. Po każdej próbie kliknij Dalej.

Powodzenia!!

PODZIEL SIĘ

Udostępnij: Wydrukuj wpis

ILOŚĆ KOMENTARZY (0)

 Pozostało znaków