Praktyczne ćwiczenie pamięci: KALENDARZ

Ćwiczenia pamięci

Codziennie jesteśmy zalewani ogromną ilością informacji, danych, raportów. Do tego stres, życie w ciągłym biegu i niedobór snu powodują, iż Twoja zdolność zapamiętywania i przypominania znacznie słabnie. Obserwujesz z niepokojem, iż coraz więcej informacji umyka z Twojej pamięci?

 

Owszem zapominanie zdarza się każdemu, ale gdy jesteś uczniem i masz do opanowania dużo materiału tuż egzaminem albo pracownikiem, który musi przygotować ważną prezentację zaczynasz zaklinać rzeczywistość, żeby tylko pamięć Cię nie zawiodła.

 

Dobrze, a co robisz, aby zachować dobrą pamięć? Jeśli narzekasz na problemy z pamięcią, to warto ją poprawić, a jeżeli oceniasz ją jako dobrą, to przecież zawsze możesz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki! Czy krótki rachunek sumienia wystarczy, aby zmobilizować Cię do podjęcia działań?

 

Nie pozwól, aby coraz więcej informacji uciekało z Twojej pamięci jak woda przez dziurawe sito. Szkoda marnować wysiłku podejmowanego przez Ciebie podczas miesięcy czy lat nauki.

 

Czas więc skończyć z rozkojarzeniem i nawet chwilowymi problemami z pamięcią! Prawda jest taka, iż niezależnie od wieku możesz zachować sprawność umysłu.

 

Najlepszą receptą jest wykonywanie specjalnie opracowanych ćwiczeń, które poprawią Twoją pamięć i pozwolą Ci osiągać lepsze wyniki w szkole czy w pracy. Wystarczy codzienny, systematyczny trening przez 15-20 minut dziennie, by wzmocnić i usprawnić proces zapamiętywania.

 

Dziś przedstawiamy jeden z wielu sposobów walki z problemami z pamięcią – specjalnie opracowanie gry multimedialne z serii Akademia Umysłu PAMIĘĆ 1 PAMIĘĆ 2.

 

  • Każdy program zawiera po kilkanaście wciągających i skutecznych ćwiczeń, z których możesz korzystać wraz z całą rodziną – program zapamięta wyniki wszystkich graczy.

 

  • Podczas treningu korzystasz z gotowych planów ćwiczeń albo możesz samodzielnie zmieniać ustawienia, np. ilość prezentowanych elementów, czas ekspozycji.

 

  • Dostępne są dwie niezależne edycje tych programów, które są równorzędne pod względem trudności. Nie jest ważne, od której części zaczniesz.

 

Dziś prezentujemy przykładowe ćwiczenie pochodzące z programu Akademia Umysłu PAMIĘĆ 1 – KALENDARZ.

 

Co zyskujesz wykonując to ćwiczenie?

 

Możesz w szybki i przyjemny sposób zapamiętać potrzebne daty i zapiski, np. daty urodzin Twoich bliskich, a przy okazji zwiększysz szybkość zapamiętywania konkretnych informacji.

 

Instrukcja gry:

 

W tym ćwiczeniu należy zapamiętać daty wraz z przypisanymi do nich wydarzeniami.

Można ćwiczyć na przykładowych, fikcyjnych danych zawartych w programie, albo w OPCJACH wpisać własne, rzeczywiste wydarzenia i przypisane im daty.

 

Zaciekawiony? Nigdy nie miałeś szansy sprawdzić się w specjalnym ćwiczeniu na pamięć?

 

Już dziś zagraj za darmo i przekonaj się, że nasze ćwiczenia to

świetna zabawa i gimnastyka szarych komórek!

Kalendarz

Zapamiętaj daty i wydarzenia do nich przypisane. Ćwiczenie zwiększa szybkość zapamiętywania konkretnych informacji.

Kalendarz

Zagraj

Zapamiętaj daty wraz z przypisanymi do nich wydarzeniami i poczekaj aż pojawi się tabela z wydarzeniami. Gdy pojawi się tabela, wpisz właściwe daty przy konkretnych wydarzeniach klikając w znak zapytania.
Daty wpisuj jako dzień – miesiąc – rok,
czyli np.: 03-07-2008.
Po każdej próbie kliknij Dalej.

Powodzenia!!

 

PODZIEL SIĘ

Udostępnij: Wydrukuj wpis

ILOŚĆ KOMENTARZY (0)

 Pozostało znaków