Praktyczne ćwiczenie szybkiego czytania: USUNIĘTE LITERY

Szybkie czytanie

W świecie, w którym ze wszystkich stron zalewa nas lawina treści – artykułów, gazet, książek, raportów. Stopniowo zaczynasz odczuwać frustrację, zaczynasz zadawać sobie pytania: jak zapoznać się z treścią choćby części z nich? Jak i kiedy znaleźć na to czas? Czy żeby osiągnąć sukces na egzaminie lub w pracy musisz po prostu poświęcić czas przeznaczony na odpoczynek czy też zrezygnować z przyjemności?

 

Zaczynasz szukać rozwiązania – co możesz zrobić, aby nie zgubić się w tym gąszczu informacji i sprawnie funkcjonować jako uczeń, student czy pracownik?

 

Receptą na Twoje problemy są sprawdzone kursy Akademii Umysłu SZYBKIE CZYTANIE 1 i SZYBKIE CZYTANIE 2, po którym już wkrótce dołączysz do grona osób szybko czytających! Jest alternatywą dla drogich kursów, a dodatkową jego zaletą jest to, iż sam decydujesz kiedy będziesz ćwiczyć.

 

 

• Każdy program zawiera kilkanaście specjalnie opracowanych ćwiczeń, dzięki którym zwiększysz tempo czytania oraz rozwiniesz umiejętność poszukiwania informacji oraz selekcji treści.
• Do wyboru masz dwie niezależne edycje programów, które są równorzędne pod względem trudności. Nie jest ważne, od której części zaczniesz.
• Prosta obsługa gwarantuje przyjemne korzystanie z programów. Podczas treningu skorzystasz z gotowych planów ćwiczeń lub sam będziesz mógł zmieniać ustawienia: wybierać intensywność i trudność ćwiczeń.

 

 

Poniżej prezentujemy ćwiczenie pochodzące z programu Akademia Umysłu SZYBKIE CZYTANIE 2 – USUNIĘTE LITERY.

 

Co zyskujesz wykonując to ćwiczenie?

 

Prezentowane ćwiczenie zwiększa poziom rozumienia czytanych treści. Ważnym aspektem szybkiego czytania jest antycypacja – czyli przewidywanie, domyślanie się wyrazu, jego znaczenia zaraz po przeczytaniu początkowych liter. Antycypacja działa szczególnie dobrze u osób szybko czytających i ułatwia czytanie teksu, nawet wtedy, gdy widzimy tylko część liter jakiegoś słowa. Pamiętaj! Zdolność antycypacji nabywa się podczas ćwiczeń szybkiego czytania.

 

Instrukcja gry:

 

Na ekranie wyświetlany jest tekst, w którym litery w wyrazach zostały częściowo lub całkowicie zamazane. Przeczytaj tekst szybko, nie zwalniając mimo zasłoniętych liter. Zatrzymuj wzrok jak najrzadziej w każdej linii.

 

Zaciekawiony? Nadszedł czas, aby sprawdzić się w specjalnym ćwiczeniu rozwijającym szybkie czytanie!

Już dziś ZAGRAJ ZA DARMO i przekonaj się, że nasze ćwiczenia to świetna zabawa.

 

Usunięte litery

Na ekranie wyświetlany jest tekst, w którym, co któraś litera jest częściowo lub całkowicie zamazana. Przeczytaj tekst szybko, nie zwalniając mimo zasłoniętych liter. Zatrzymuj wzrok, jak najrzadziej w każdej linii.

Usunięte litery

Zagraj

W tym ćwiczeniu zobaczysz tekst, w którym, co któraś litera jest częściowo lub całkowicie zamazana. Przeczytaj tekst szybko, nie zwalniając mimo zasłoniętych liter. Zatrzymuj wzrok jak najrzadziej w każdej linii.

Powodzenia!!

PODZIEL SIĘ

Udostępnij: Wydrukuj wpis

ILOŚĆ KOMENTARZY (0)

 Pozostało znaków